Her şey yolunda mı?

Otizm kuşkusu başta olmak üzere çocuğunuzda fark ettiğiniz normal olmayan bazı gelişmeler ya da çevrenin uyarısı ile dikkatinizi çeken çeşitli sorunlar kafanızda bazı sorular uyandırmıştır. Bunlara hemen bir yanıt bulmak için ilk başvuracağınız yer İnternettir. Kısa süre içinde bir kısmı yanıltıcı, bazıları moral bozucu hatta hatalı ama bir kısmı da iyi hazırlanmış sitelerden çeşitli bilgiler zihninizde toplanır.

İnternet üstünden bilgi edinmek hem olağanüstü bir fırsattır hem de düş kırıklığı nedenidir. Çünkü oturduğunuz yerde birçok uzmanlık bilgisine kolaylıkla ulaşırsınız ama kısa sürede belli bir konuda uzman olmadıkça bu bilgilerle tek başına kolay kolay bir sonuca varılamayacağını da anlarsınız. Aklınızdaki bazı sorulara çelişkili yanıtlar bulursunuz. Bir yanda çocuğunuzun sorununu isimlendirmeye ve nedenlerini kendi çabalarınızla bulup düzeltmeye çalışırsınız. Öte yanda artık uzmanlarla görüşmek ve danışmak zamanı gelmiştir.

 

Bu site otizm ya da dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu gibi özgül konularda bilimsel ve teknik bilgiler vermeyi ön planda tutmaz. Ama ailenin çocuğu ya da yakınına ilişkin sorunlarının neden olduğu, giderek artan kaygıları bilimsel verilere dayanarak dindirmeyi, bu süreçte güven verici bir yol arkadaşı olmayı amaçlar.